آنچاپ
سفارش گذاری تلفنی

09121201982

مُد رنگ CMYK چیست ؟

مُد رنگ CMYK چیست ؟

اهمیت رعایت مود رنگ در طراحی و چاپ

پرکاربردترین مدهای رنگی در نرم افزارهای گرافیکی CMYK و RGB است و بسته به محیط و خروجی مد نظر باید انتخاب شود و همیشه یک فضای رنگی بهتر از فضای دیگر است هردو کاربرد خاص خودشان را دارند و برای خروجی درست حتما باید به درستی انتخاب شوند .
به بیان ساده مد رنگی آر.جی.بی برای زمانیست که شما میخواهید تصاویر خود را بر روی صفحه نمایش ارائه دهید .
بعنوان مثال میخواهید تصویری را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته و یا بر روی پیج و یا وبسایت خود بارگذاری کنید .
این مد رنگی ، سه رنگ اصلی آبی و سبز و قرمز را پشتیبانی می کند و سایر رنگها را از ترکیب این سه رنگ بوجود می آورد . در این مد رنگی رنگها شارپ تر دیده خواهند شد .

مد رنگی سی.ام.وای.کی برای زمانیست که شما میخواهید فایل خروجی را برای چاپ بر روی کاغد و یا هر متریال دیگری استفاده نمایید .
این مد رنگی از رنگهای مشکی ، قرمز ، آبی ، زرد پشتیبانی می کند و سایر رنگها را از ترکیب این رنگها ایجاد می کند .
در صورتی که ناخواسته یک فایل با مد رنگی RGB را چاپ نمائیم با توجه به اینکه محدوده رنگهای قابل پشتیبانی این مد متفاوت است ، بی تردید اختلاف رنگ زیادی در خروجی کار ایجاد خواهد شد و این اختلاف بر روی بعضی از رنگها بیشتر و بر روی بعضی دیگر کمتر قابل مشاهده است .
بعنوان مثال این اختلاف بر روی رنگهای با طیف آبی و و سبز بسیار چشمگیرتر خواهد بود .

اگر قصد دارید طرحی که برای چاپ آماده کرده اید را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا برای کسی ارسال نمایید بهتر است برای نمایش صحیح رنگ ها و نزدیک شدن آن به خروجی چاپ تصویر ارسالی را با فرمت RGB ذخیره و ارسال نمایید و از فرمت CMYK صرفا برای ارسال به چاپخانه استفاده نمایید .

دیدگاه
اشتراک گذاری
آنچاپ

پاسخ دهید